Kirjeldus

KROONIS:
Püsiv dentiini restauratsioon
Sügavad kaviteedid
Pulbi katmine (otsene ja kaudne)
Pulpotoomia
Sügavad hambakaela või radikulaarlesioonid
Ajutine emaili restauratsioon (ajutine täidis)
JUURES:
Juure ja furkatsiooni perforatsioonid
Pulbiruumi põhja perforatsioonid
Sisemised/ välimised resorptsioonid
Apeksifikatsioon
Juuretipu operatsioonid
VASTUNÄIDUSTUSED
Ülitundlikkus toote mistahes koostisosa suhtes.
PIIRANGUD KASUTAMISEL
ei sobi hamba suure puuduoleva osa restauratsiooniks, millele rakendub suur surve.
ei sobi esihammaste esteetiliseks restauratsiooniks.
Omadused ja eelised
BIODENTINE™ on bioaktiivne dentiini aseaine, mille tootmine põhineb ainulaadsel uuenduslikul tehnoloogial- „Active Biosilicate Technology“. Septodont tehases sünteesitud trikaltsiumsilikaat BIODENTINE™ koosneb põhiliselt ülimalt puhastest, monomeerivabadest mineraalidest.

Mitmekülgne kasutus: restauratsioon ja endodontilised raviprotseduurid. Naturaalsele dentiinile sarnanevad mehaanilised omadused ja sarnane mehaaniline toimimine tagavad sarnase pinge jaotumise. Seega võib BIODENTINE™-i kasutada dentiini asendajana nii hambakrooni kui -juure osas.
BIODENTINE™ on bioaktiivne materjal, mis toetab dentiini remineralisatsiooni. Loob vajalikud tingimused dentiini moodustumisele, mis toetab pulbi tervenemist ja vitaalsuse säilitamist sügavate kaviteetide ja pulbi paljastumise korral. a) BIODENTINE™ pH on segamisel aluseline (pH=12), see vähendab kaariese invasiooni riski sügavates kaviteetides, sest on bakterite kasvu ennetav. b) BIODENTINE™ mineraalide loomulik mikromehaaniline sidusus (kinnitumine dentiini tuubulitesse). c) BIODENTINE™ stimuleerib pulbi rakke ja võimaldab pulbi optimaalse kaitse tänu sekundaarse dentiini ja dentiinisildade moodustumisele.
Loomulik mikromehaaniline sidusus võimaldab BIODENTINE™-iga täita ilma eelneva pinna ettevalmistuseta.
BIODENTINE™ loob optimaalsed tingimused pulbi vitaalsuse säilitamiseks: a) väga tugev sidusus dentiini pinnal. b) kootumine puudub tänu resin-free (vaiguvaba) formulale. c) väga tugev sidusus ja kootumise puudumine aitab vältida mikrolekkeid, tagab pikaajalise pinna kattevõime ning väldib sekundaarseid lagunemisi.
BIODENTINE™-i väga hea bioühilduvus vähendab pulbi- või koereaktsioonide riski.
BIODENTINE™ kõrvaldab operatsioonijärgse tundlikkuse (valu) ja tagab restauratsiooni pikaealisuse vitaalsel hambal.
3,5 mm alumiiniumi röntgenopaaksusega, võimaldades lühi- ja pikaajalist jälgimist.
BIODENTINE™ kasutamine on lihtne ja kiire: säästab „tooli“ aega – Biodentine™-i katmine komposiidiga on võimalik ühe visiidi ajal. 12 minutit pärast segamise algust võib BIODENTINE™-i peale sidustada komposiiti (soovitavalt self-etch adhesiiviga).• BIODENTINE™ võimaldab vältida endodontia protseduure*- iga BIODENTINE™ kapsel säästab 45 minutit arsti aega juureravi protseduuri arvelt. *va pöördumatu pulpiidi korral
BIODENTINE™ võimaldab vähendada erinevate materjalide kasutamist: pole vajadust kasutada kaltsiumhüdroksiidi, klaasionomeere; komposiiti kulub vähem.
Koostis
Pulber: trikaltsiumsilikaat (C3S), dikaltsiumsilikaat (C2S), kaltsiumkarbonaat ja – oksiid, raudoksiid, tsirkooniumoksiid.
Vedelik: kaltsiumkloriid, vesilahustuv polümeer.